O NÁS

V spoločnosti FEMINIA sa snažíme uspokojiť dopyt našich zákazníkov po kvalitnom tovare určenom hlavne ženám, deťom a celým rodinám. Z obrovského množstva výrobkov, ktoré rodina potrebuje sme si vybrali tie, ktoré spríjemňujú, skvalitňujú a zlepšujú život Vašich zákazníkov.

Sú to hlavne výrobky určené pre lekárne, drogérie a predajne podobného zamerania. Samozrejme, časť týchto výrobkov je vhodná aj pre obchodníkov s potravinami, kde zákazníci radi nájdu naše výrobky a kúpia si ich, lebo ušetria čas a peniaze.

Lekárne a informácie pre farmaceutov

LEKÁRNE

Prítomnosť farieb Biokap v lekárňach nie je náhodná. Na tomto mieste hľadáme osvedčené, bezpečné a účinné výrobky – to sú farby Biokap. Ak teda hľadáte najprirodzenejšiu farbu, stačí požiadať o Biokap v lekárňach.

INFORMÁCIE PRE FARMACEUTOV

Kozmetika BIOKAP Nutricolor patrí do skupiny dermokozmetiky a okrem funkcie farbenia vlasov sa vyznačuje týmito vlastnosťami:

  • Pôsobí proti vzniku alergických reakcií
  • Pozitívne stanovisko národného konzultanta pre dermatológiu, ktorý potvrdzuje, že ide o produkt vhodný pre ľudí s dermatologickými problémami s pokožkou.
  • Starostlivosť spočívajúca vo vyživovaní a zvlhčovaní,
  • Ochranná funkcia pre pokožku a výživná pre vlasy
  • Určené pre jemné vlasy a citlivú pokožku ľudí, ktorí nemôžu používať bežné farby
  • Ako produkt s prevahou prírodných zložiek môže byť alternatívou pre ľudí po chemoterapii

Z tohto dôvodu nemožno ošetrovacie farby BIOKAP Nutricolor považovať za kozmetické alebo parfumové kozmetické výrobky a v zmysle platného farmaceutického zákona s nimi možno obchodovať v lekárňach.

KLINICKÉ SKÚŠKY

Farby BIOKAP Nutricolor boli klinicky testované na Univerzite v Padove, na Lekárskej a chirurgickej fakulte, Klinike vnútorného lekárstva a liečebnej terapie, Katedre farmakológie a bunkovej a molekulárnej toxikológie pod vedením Prof. Plinio Richelmi. Každý výrobok bol testovaný na 20 dobrovoľníkoch a výsledky boli spoľahlivo popísané v teste podráždenia pokožky – posúdenie možnej intenzity podráždenia kozmetického výrobku podľa klasifikácia upraveného Draizeho testu.

U žiadneho z 20 testovaných subjektov sa nezistili hodnoty erytému a edému akejkoľvek štatistickej významnosti. Taktiež neexistovali ukazovatele priemerného podráždenia (IIM), ktoré by viedli ku klasifikácii produktu ako dráždivého. Výsledky testov sú na požiadanie k dispozícii na kontrolu.

STANOVISKO NÁRODNÉHO KONZULTANTU DERMATOLÓGIE

BIOKAP Nutricolor má dva pozitívne názory od Národného dermatologického konzultanta, ktorý testoval výrobky na Dermatologickej klinike, detskej dermatológii a onkológii Lekárskej univerzity v Lodži. V stanovisku sa uvádza, že farby BIOKAP sú dobre znášané alergikmi, najmä osobami s kontaktnou precitlivenosťou na detergenty a farbivá.

Vďaka vysokému obsahu lipokyselín má BIOKAP ochranné vlastnosti pre pokožku a vlasy a vyznačuje sa dobrou znášanlivosťou s pokožkou a vlasmi, a preto by sa mal odporúčať osobám s citlivou pokožkou a dermatologickými problémami. Vďaka jemnému zloženiu BIOKAP Nutricolor nedráždi pokožku hlavy a neoslabuje vlasy.

U žiadneho z 20 testovaných subjektov sa nezistili hodnoty erytému a edému akejkoľvek štatistickej významnosti. Taktiež neexistovali ukazovatele priemerného podráždenia (IIM), ktoré by viedli ku klasifikácii produktu ako dráždivého. Výsledky testov sú na požiadanie k dispozícii na kontrolu.

FARMACEUTICKÉ ZÁKONY

Z hľadiska farmaceutického zákona sa BIOKAP Nutricolor môže predávať v lekárňach za rovnakých podmienok, ako sa predávajú iné kozmetické prípravky, tj krémy,  šampóny, oleje, kozmetika na líčenie a odličovanie pre citlivú pokožku atď. V prípade akýchkoľvek pochybností alebo otázok nás kontaktujte.

V lekárni je možné kúpiť len málo farieb. Zvyčajne sú hlavne skrášľujúce, nie liečivé alebo ochranné. Farmaceutické farby na vlasy BIOKAP patria medzi farby, ktoré nielen farbia vlasy, ale starajú sa aj o pokožku hlavy, preto sú dostupné iba v lekárňach – stacionárnych aj online. Naše farby sa odporúčajú zvlášť pre ľudí s citlivou pokožkou. Nespôsobujú alergie ani podráždenie. Sú vynikajúcou voľbou pre ľudí, ktorých pokožka neprijíma štandardné farbivá. Farby na vlasy z lekárne sú mimoriadne jemné, určené pre ženy a mužov, ktorí majú špeciálne požiadavky.

Dermatologické problémy pokožky hlavy môžu byť veľmi nepríjemné. Farbenie vlasov v tomto prípade absolútne nie je možné vykonať pomocou typických farieb dostupných v drogériách. Takéto pôsobenie môže viesť k zápalu chorých oblastí. To však neznamená, že vyfarbenie je nemožné – farby BIOKAP sú alternatívou, ktorá stojí za výber, aby ste si užili krásny vzhľad a zdravie zároveň.

Tešíme sa na spoluprácu!

biokap@feminia.sk

Scroll to Top