BIOKAP

PREČO SI VYBRAŤ BIOKAP?

Biokap má viac ako 30 rokov skúseností s vytváraním jedinečných rastlinných receptov na farby na vlasy a kozmetiku. Biokap je pokročilá výrobná technológia spoločnosti Biosline.

Aby sa zabezpečila najvyššia kvalita výrobkov BioKap, laboratórium Biosline venuje osobitnú pozornosť kvalite surovín. Všetky rastlinné zložky použité v konečných výrobkoch pochádzajú z kontrolovaných plodín a sú prirodzene pestované. Zber sa uskutočňuje počas balzamického obdobia, to znamená, keď je koncentrácia účinnej látky maximálna.

Všetky výrobky sú testované v každej fáze výroby. Každý produkt je tiež dermatologicky testovaný.

VÝHODY PRÍRODNÝCH ZLOŽIEK

BIOKAP nie je len dokonalým pokrytím sivých vlasov trvalou farbou, je to predovšetkým ochrana, starostlivosť, výživa a bezpečnosť používania. Zloženie farby obsahuje výhodu prírodných zložiek. Malý počet prísad je syntetického pôvodu a obmedzuje sa iba na tie, ktoré sa nedajú získať z prírodných / rastlinných zdrojov. Vďaka bohatému obsahu rastlinných zložiek pôsobí farba BIOKAP ako výživná maska ​​pre vlasy a maximalizuje ochranu pokožky hlavy pred podráždením alebo možnými alergickými reakciami. Farby Biokap boli vytvorené s myšlienkou „farbenia + ochrany“

Keď už hovoríme o výhode prírodných zložiek, jasne tým naznačujeme, že farby BIOKAP nie sú úplne bez chemikálií, ktoré tvoria malé množstvo zloženia a bez ktorých by nebolo možné natrvalo zakryť sivé vlasy. Neobsahujú však zlúčeniny ako rezorcinol, amoniak, parabény, silikóny, SLS a séria Delicato tiež neobsahuje parafenyléndiamín (PPD) a jeho deriváty. Séria Nutricolor Delicato sa navyše vyznačuje odlišnou kombináciou farbív a je bez vôní. To je hlavný rozdiel medzi sériami.

BEZPEČNOSŤ

Všetky zložky obsiahnuté vo farbách BIOKAP spĺňajú bezpečnostné normy stanovené Európskou úniou. Vo farbách nie sú žiadne látky, ktoré nie sú schválené na použitie v EÚ. Výrobca schvaľuje obsah schválenia jednotlivých látok určených na použitie v kozmetike.

ÚČINNOSŤ

Myšlienkou vytvorenia farieb BIOKAP bolo skombinovať farby na vlasy s aktívnymi prírodnými surovinami a získať produkt, ktorý poskytuje maximálnu ochranu a starostlivosť o pokožku hlavy a vlasov. Zároveň išlo o vytvorenie viacfarebnej palety a zabezpečenie dokonalého pokrytia sivých vlasov dlhotrvajúcou farbou.

Bez účasti prírodných a syntetických prísad by nebolo možné splniť obe podmienky. Percento syntetických zlúčenín je však oveľa menšie a obmedzujú sa iba na tie, ktoré sa nedajú získať z prírodných / rastlinných zdrojov.

OCHRANA

Produkty BIOKAP obsahujú širokú škálu prírodných zložiek. Lipidové kyseliny používané vo farbách BIOKAP uvoľňujú ovocné kyseliny na časti pokožky, ktoré sú najviac vystavené podráždeniu. Farby navyše obsahujú rastlinné zložky, ktoré sú schopné udržiavať lipidovú vrstvu na pokožke. Táto vlastnosť má silný výživný účinok na vlasy.

Medzi najaktívnejšie prírodné zložky patria: ovocné kyseliny, rastlinné bielkoviny (sója, ryža, ovos a pšenica), arganový olej a extrakt z vŕby, ktorý je prírodným UV filtrom. Podrobnejší popis týchto zložiek nájdete v spodnej časti stránky.

ZDRAVOTNÉ POTVRDENIE

Všetky farby boli klinicky testované. Každá farba bola dermatologicky testovaná na vzorke niekoľkých dobrovoľníkov. Výsledky týchto štúdií sú k dispozícii. Farby majú tiež kladné stanovisko od Národného dermatologického konzultanta v Poľsku, ktorý potvrdzuje vlastnosti farieb súvisiace s ich zložením a stupňom ochrany pokožky, pričom píše, že „BIOKAP nespôsobuje vďaka svojmu prírodnému zloženiu podráždenie pokožky hlavy a nie oslabiť vlasy.

Farby dobre znášajú alergici aj ľudia s kontaktnou precitlivenosťou na čistiace prostriedky a farbivá. Vďaka obsahu lipokyselín majú ochranné vlastnosti pre pokožku a vlasy a sú dobre znášané pokožkou hlavy a vlasmi, a preto by sa mali odporúčať osobám s citlivou pokožkou a dermatologickými problémami. ““

ÚPLNÉ INFORMÁCIE

Farby BIOKAP spadajú pod pojem „farbenie plus ochrana“. Vďaka jemnému zloženiu je riziko podráždenia menšie, ale nezmizne úplne. Malo by sa pamätať na to, že aj keď vo veľmi malom množstve, farby obsahujú syntetické zlúčeniny. V niektorých prípadoch môžu pri veľmi citlivej pokožke spôsobiť podráždenie.

Preto by ste si mali vždy pamätať na to, že pred nanesením farby na celé vlasy si musíte urobiť test na koži. Pokyny sú súčasťou balenia. Telo môže tiež vykazovať alergickú reakciu na rastlinné zložky obsiahnuté v BIOKAPe. V porovnaní s rizikom senzibilizácie na farbivá to však zostáva druhoradým problémom.

FARBY BIOKAP SÚ BOHATSTVOM PRÍRODNÝCH ZLOŽIEK

KYSELINY Z LYOFILU V OVOCÍ.

Lipidové kyseliny použité vo farbách Biokap uvoľňujú ovocné kyseliny iba na tých častiach pokožky, ktoré sú počas aplikácie najviac vystavené podráždeniu spôsobenému vysokým pH. Vďaka účinku s pomalým uvoľňovaním prenikajú hlboko do vlasov, sú antialergické a chránia pokožku hlavy, čím zaisťujú účinnú ochranu pred podráždením a alergiou. Uvoľňovanie lipidových kyselín je riadené enzymatickými aktivátormi – lipázami, ktoré sa na pokožke vyskytujú prirodzene.

RASTLINNÉ PROTEÍNY (RYŽA, SÓJA, OVOS, PŠENICA).

Pšeničné proteíny sa vyznačujú zvlhčovacími a výživnými vlastnosťami, sójové proteíny chránia vlasy pred škodlivými vplyvmi prostredia, ryžové proteíny dodávajú hebkosť a ovos vytvára zjemňujúcu a elastickú vrstvu.

BIOARGÁNOVÝ OLEJ.

Argonia je rastlina, ktorá rastie na našej planéte takmer 80 miliónov rokov. Dnes sa vyskytuje takmer iba na juhozápade Maroka. Obdobie jej života a rastu je takmer 200 rokov. Známa je hlavne pre svoje liečivé a kozmetické vlastnosti. Je cenná nielen pre svoju vzácnosť, ale aj pre veľké výdavky potrebné na výrobu 1 litra oleja. Arganový olej je najbohatším olejom na svete v starostlivosti. Až 80% jeho objemu tvoria nenasýtené mastné kyseliny. Obsahuje veľké množstvo Omega 6, fytosterolov a vitamínu E. Arganový olej má upokojujúce a elastičné vlastnosti. Vitamín E a fytosteroly prispievajú k regenerácii pokožky a zmierňujú príznaky alergie. Majú protizápalové a ochranné vlastnosti.

KYSELINA SALICYLOVÁ

Farby BIOKAP Nutricolor obsahujú kyselinu beta-alkoholovú, ktorá pochádza z vŕby a je to kyselina salicylová, ktorá plní mnoho rôznych dôležitých kozmetických funkcií. Chráni vlasové vlákna pred oxidáciou spôsobenou UV žiarením a zaručuje dlhotrvajúci farebný efekt. Okrem toho chráni bielkovinové väzby medzi keratínovými aminokyselinami, vďaka čomu sú vlasy silné a konce chránené pred štiepením. Konečný výsledok je mimoriadne uspokojivý: jemné, lesklé a silné vlasy.

OTÁZKY A ODPOVEDE

BIOKAP nie je len dokonalým pokrytím sivých vlasov trvalou farbou, je to predovšetkým ochrana, starostlivosť, výživa a bezpečnosť používania. Zloženie farby obsahuje výhodu prírodných zložiek. Malý počet zložiek je syntetického pôvodu a obmedzuje sa iba na tie, ktoré sa nedajú získať z prírodných / rastlinných zdrojov. Vďaka bohatému obsahu rastlinných zložiek pôsobí farba BIOKAP ako výživná maska ​​pre vlasy a maximalizuje ochranu pokožky hlavy pred podráždením alebo možnými alergickými reakciami. Farby BioKap boli vytvorené s myšlienkou „Coloring + protection

BioKap je celkom 54 farieb v 3 radoch: Nutricolor, Nutricolor Delicato a NOVÝ Nutricolor Delicato Rapid. Všetky farby zaručujú dokonalú farbu a ich rozdelenie vyplýva z možnej citlivosti pokožky na farbenie. Ľudia, ktorí nemajú alergické problémy, si môžu slobodne vybrať zo všetkých farieb. Citlivejšie osoby by mali siahnuť po sérii Nutricolor Delicato. Tieto farby neobsahujú parafenyléndiamín a majú inú kombináciu farbív. Táto farba je ideálna pre ľudí, ktorí sú mimoriadne citliví a alergickí na parafenyléndiamín. Ľudia, ktorí nie sú alergickí na túto látku, ale prejavujú alergickú reakciu na iné druhy niklu alebo rezorcinolu, môžu bez problémov používať farbu zo série Nutricolor. Na druhej strane, Nutricolor Delicato Rapid je farba určená pre ženy, ktoré nemajú čas na tradičné dlhé zafarbenie. Vďaka rýchlemu farbeniu sú vlasy pokryté krásnou dlhotrvajúcou farbou už za 10 minút. Produkt neobsahuje amoniak, rezorcinol, parabény, nikel a parafenyléndiamín rovnako ako Nutricolor Delicato.

BioKap je farba určená pre ľudí s citlivou pokožkou hlavy, alergikov, ako aj pre ženy, ktoré si cenia prírodné riešenia. Farby BioKap vo svojom zložení obsahujú väčšinu prírodných zložiek, odporúčajú ich dermatológovia. Je však potrebné pamätať na to, že každý z nás je iný a naša pokožka môže byť citlivá aj na prírodné látky. Preto pred každým použitím odporúčame vykonať kožný test, aby sa vylúčili akékoľvek nežiaduce reakcie.

Môžete miešať odtiene farieb z 3 sérií: Nutricolor, Nutricolor Delicato a Nutricolor Delicato Rapid. Na druhej strane farby Nutricolor Delicato + NEMOŽNO MIEŠAŤ S INÝMI FARBAMI.

Farbenie sa neodporúča najmä v 2 prípadoch. Ak dôjde k alergickej reakcii na ktorúkoľvek zložku farby (vždy si urobte kožný test pred nanesením farby na celé vlasy) alebo v prípade podráždenej pokožky hlavy (odreniny, rany, vyrážky). Neodporúča sa používať farby na vlasy pre osoby mladšie ako 16 rokov.

Zloženie farieb Biokap bolo vybrané tak, aby bola zaistená najvyššia tolerancia pokožky. Tehotenstvo je však pre ženu zvláštnym obdobím, v ktorom môže telo reagovať inak ako predtým. Pokožka môže byť citlivejšia a môžu sa vyskytnúť alergické reakcie na zložky, ktoré boli doteraz neutrálne. Ak si chcete vlasy farbiť, aj pokiaľ ide o dojčenie, stojí za to to konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Samotné farbenie nemá žiadny vplyv na priebeh tehotenstva, iba na alergické reakcie.

Ak spozorujete nadmerné vypadávanie vlasov, pokúste sa nájsť príčinu, aby ste im v tom zabránili správnym spôsobom. Zvážte, že hlavnými príčinami vypadávania vlasov môžu byť:

  • nedostatok dôležitých výživných látok pre vlasy a ťažkosti s mikrocirkuláciou: ak sú vlasy menej vyživované, vlasy rastú málo a ľahšie padajú;
  • hormonálna nerovnováha u mužov i žien;
  • poškodenie vlasov spôsobené voľnými radikálmi.

Mnoho nedávnych štúdií potvrdilo, že hlavným prispievateľom k vypadávaniu vlasov u mužov (asi 80% prípadov) je nadmerné množstvo DHT (dihydrotestosterón), ktoré vzniká transformáciou testosterónu pomocou enzýmu 5-α-reduktázy a vlasy atrofuje. 

Okrem nedostatku vitamínov, minerálov a ďalších živín môže byť vypadávanie vlasov u žien spojené s hormonálnou nerovnováhou, ktorá sa zdôrazňuje v určitých obdobiach, ako je menštruácia, dojčenie a menopauza, kedy klesá hladina estrogénu.

Každý typ vlasov má svoje vlastné potreby, pretože sa líšia od človeka k človeku. Preto si vyžaduje ošetrenie šité na mieru, ktoré zvyšuje jeho prirodzenú krásu, lesk a silu. Z tohto dôvodu je dôležité zistiť, či je potrebné vlasy opraviť / reštrukturalizovať alebo vyživiť, alebo či problém súvisí s nadmernou produkciou kožného mazu alebo lupín na pokožke hlavy. Z tohto dôvodu ponúka rad BioKap so svojimi dermofunkčnými produktmi konkrétne a cielené riešenia pre každú potrebu: opravu, reštrukturalizáciu, ošetrenie kožného mazu, lupiny, vypadávanie vlasov atď. Starostlivo sledujte vlastnosti svojich vlasov, aby ste si vybrali najvhodnejšie riešenie BioKap !

Scroll to Top