TIPY A ZAUJÍMAVOSTI

Každý typ vlasov má svoje vlastné potreby, pretože sa líšia od človeka k človeku. Preto si vyžaduje ošetrenie šité na mieru, ktoré zvyšuje jeho prirodzenú krásu, lesk a silu. Z tohto dôvodu je dôležité zistiť, či je potrebné vlasy opraviť / reštrukturalizovať alebo vyživiť , alebo či problém súvisí s nadmernou produkciou kožného mazu alebo lupín na pokožke hlavy. Z tohto dôvodu ponúka rada Biokap so svojimi dermo-funkčnými produktmi konkrétne a cielené riešenia pre každú potrebu: opravu, reštrukturalizáciu, ošetrenie kožného mazu, lupiny, vypadávanie vlasov atď. Starostlivo sledujte vlastnosti svojich vlasov, aby ste si vybrali najvhodnejšie Riešenie BioKap pre vás!

OTÁZKY A ODPOVEDE

V skratke: mäso a ryby (vlasový keratín je vyrobený z cysteínu a metionínu, dvoch aminokyselín), vajcia (sú bohaté na biotín a vitamín A, ktoré posilňujú vlasy), orechy a rastlinné oleje, cenné zdroje esenciálnych mastných kyselín, ktoré regulujú produkciu kožného mazu.

V dnešnej dobe je kvôli znečisteniu ovzdušia hygiena obzvlášť dôležitá a ľudia by sa nemali vyhýbať umývaniu. Ale buďte opatrný! Je veľmi dôležité zvoliť neagresívne produkty s povrchovo aktívnymi látkami pochádzajúcimi z rastlín. V opačnom prípade existuje riziko poškodenia fyziologického lipidového filmu, ktorý pokrýva vlasovú kutikulu, tj. „Dlaždičkový“ povlak, ktorý tvorí prvú a najúčinnejšiu ochrannú bariéru proti smogu a škodlivým látkam. Po poškodení tento povlak spôsobí, že vlasy budú vyzerať slabé a suché. Inými slovami, nešetrite šampónom: je to skutočne prvý faktor krásy pre Vaše vlasy.

Ak sú Vaše vlasy poškodené, dávajte pozor na teplo. Najmä ak používate žehličku alebo kulmu, mali by ste vlasy najskôr ochrániť ochranným olejom, ako je napríklad Biokap Bellezza Repairing and Restructuring Oil. Na báze ryže Fitokeratin dodáva vlasom tvar a zabraňuje ich štiepeniu.

Doma si môžete zaobstarať rovnako dokonalý účes ako v salóne, budete musieť dodržiavať iba niekoľko zásad. Po umytí a osušení uterákom ich vlasy vyčesajte pomocou širokého hrebeňa na zuby a potom ich vysušte fénom. Máte dlhé vlasy? Aby ste dodali väčší objem, používajte sušič vlasov so sklonenou hlavou. 

Ak máte mastné vlasy, potom pravdepodobne nikdy nie ste so svojím účesom spokojní, pretože po niekoľkých hodinách ich kožný maz váži. Ale našťastie móda vyhovuje vašim potrebám: dnes je trendy vrstvený alebo strapcový účes. 

Každý človek má okolo 100/150 000 vlasov, ktoré dorastajú okolo 10 – 13 mm za mesiac. Je normálne, že vlasy padajú a zdravému človeku bežne vypadne 50 až 80 vlasov za deň. Buďte v pozore, keď počet presiahne sto vlasov za deň.

Ak spozorujete nadmerné vypadávanie vlasov, pokúste sa nájsť príčinu, aby ste im v tom zabránili správnym spôsobom. Zvážte, že hlavnými príčinami vypadávania vlasov môžu byť:

  • nedostatok dôležitých výživných látok pre vlasy a ťažkosti s mikrocirkuláciou: ak sú vlasy menej vyživované, vlasy rastú málo a ľahšie padajú;
  • hormonálna nerovnováha u mužov i žien;
  • poškodenie vlasov spôsobené voľnými radikálmi.

Mnoho nedávnych štúdií potvrdilo, že hlavným prispievateľom k vypadávaniu vlasov u mužov (asi 80% prípadov) je nadmerné množstvo DHT (dihydrotestosterón), ktoré vzniká transformáciou testosterónu pomocou enzýmu 5-α-reduktázy a vlasy atrofuje. 

Okrem nedostatku vitamínov, minerálov a ďalších živín môže byť vypadávanie vlasov u žien spojené s hormonálnou nerovnováhou, ktorá sa zdôrazňuje v určitých obdobiach, ako je menštruácia, dojčenie a menopauza, kedy klesá hladina estrogénu.

Každý typ vlasov má svoje vlastné potreby, pretože sa líšia od človeka k človeku. Preto si vyžaduje ošetrenie šité na mieru, ktoré zvyšuje jeho prirodzenú krásu, lesk a silu. Z tohto dôvodu je dôležité zistiť, či je potrebné vlasy opraviť / reštrukturalizovať alebo vyživiť, alebo či problém súvisí s nadmernou produkciou kožného mazu alebo lupín na pokožke hlavy. Z tohto dôvodu ponúka rad BioKap so svojimi dermofunkčnými produktmi konkrétne a cielené riešenia pre každú potrebu: opravu, reštrukturalizáciu, ošetrenie kožného mazu, lupiny, vypadávanie vlasov atď. Starostlivo sledujte vlastnosti svojich vlasov, aby ste si vybrali najvhodnejšie riešenie BioKap !

Scroll to Top